Hotel Playa Blanca Resort

Playa Blanca Resort  - obrázok č. 1 Playa Blanca Resort  - obrázok č. 7 Playa Blanca Resort  - obrázok č. 8 Playa Blanca Resort  - obrázok č. 5 Playa Blanca Resort  - obrázok č. 2 Playa Blanca Resort  - obrázok č. 3 Playa Blanca Resort  - obrázok č. 4 Playa Blanca Resort  - obrázok č. 6 Playa Blanca Resort  - obrázok č. 9
Destinácia: Panama, Farallon
Kód zájazdu: 992349
Cena od: 1 417 €
Príplatky od: 3 €
Pobytové zájazdy

Výber termínu

29.11.2019 10 dní First Minute 1 554 € +3 € odlet: Varšava letecká
25.12.2019 10 dní First Minute 1 601 € +3 € odlet: Varšava letecká
24.01.2020 10 dní First Minute 1 425 € +3 € odlet: Varšava letecká
01.02.2020 10 dní First Minute 1 549 € +3 € odlet: Varšava letecká
09.02.2020 10 dní First Minute 1 509 € +3 € odlet: Varšava letecká
17.02.2020 10 dní First Minute 1 473 € +3 € odlet: Varšava letecká
26.02.2020 10 dní First Minute 1 435 € +3 € odlet: Varšava letecká
05.03.2020 10 dní First Minute 1 417 € +3 € odlet: Varšava letecká
13.03.2020 10 dní First Minute 1 417 € +3 € odlet: Varšava letecká

Hotel Playa Blanca Resort

TV kajak, kanoe konferenčná sála bazén morská voda fitness centrum večerný program animačný program internet, WiFi vodné športy na pláži piesočnatá pláž detské ihrisko detské animácie trezor klimatizácia bazén

Popis hotela:
Poloha
Elegantní komplex Playa Blanca Resort se nachází ve Farallonu v Tichém oceánu. Tato oblast se může pochlubit největším počtem slunečných dní v roce. Dlouhá, široká pláž je ideálním místem pro poklidnou procházku podél Pacifiku, jakož i pro provozování vodních sportů. Farallon je malé turistické letovisko, kde jsou převážně hotelová zařízení, restaurace, bary a obchody. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 2,5 hodiny.

Vybavení
Recepce s lobby (24 h), hlavní restaurace Panama Canal, 7 restaurací a’la carte: Velero, BBQ, Grill, Make Sushi, La Trattoria, Sport Bar, Snack Bar and The Lagoon, 8 barů (včetně baru u Laguny a Sandy’s Disco na pláži), 2 bazény a pro klienty Rainbow nabízíme přístup do největšího bazénu ve Střední Americe se slanou vodou - k dispozici vodní sporty, m.j. kajaky, šlapadla a nafukovací hračky pro děti (ve vzdálenosti cca 300 m od hotelu), lehátka a slunečníky (zdarma), dětské hřiště, obchod se suvenýry, konferenční centrum.

Pokoje
Playa Blanca Resort nabízí 180 elegantně zařízených dvoulůžkových pokojů (s možností přistýlky pro dospělého nebo pro dítě) s vlastním sociálním zařízením a balkonem nebo terasou (zahradní nábytek). Všechny pokoje jsou vybaveny satelitní TV, telefonem, trezorem a klimatizací (individuálně nastavitelnou, zdarma).

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), obědy (12:30 - 15:00) a večeře (19:00-22:00) formou bufetu. Neomezená konzumace nealkoholických nápojů, kávy, čaje a místních alkoholických nápojů (pivo, červené a bílé víno) podávaných ve vybraných barech (10:00-24:00)


Pláž
Playa Blanca Resort se nachází přímo u krásné písečné pláže Playa Blanca.


Sport a zábava
Animační program pro děti, hry, večerní show pro děti i dospělé, půjčovna vybavení pro vodní sporty (za poplatek), posilovna (zdarma).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby zdarma.

Místní kategorie
****

Jiné
Náš názor
Skvělá volba pro rodiny s dětmi - Playa Blanca Resort nabízí celou řadu aktivit pro děti a navíc, zejména pro naše zákazníky, nabízíme přístup k jednomu z největších bazénů na světě!
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:
Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Prelet do Panamy pravidelnou linkou (s prestupom na jednom z európskych letísk). Aktuálne letové poriadky sledujte na . Prílet do Panamy, pasové odbavenie. Transfer a ubytovanie vo vybranom hoteli.

Deň 2 – 8
Čas na odpočinok, kúpanie a opaľovanie, účasť na fakultatívnych výletoch.

Deň 9
Vysťahovania z hotela a transfer na letisko (presný čas zrazu určí sprievodca Rainbow Tours na mieste). Odlet do Poľska (s prestupom na jednom z európskych letísk).

Deň 10
Prílet do Varšavy.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Cena:
Základná cena zahŕňa: let pravidelnou linkou do Panamy (s prestupom v Paríži alebo Amsterdame), letiskové taxy, transfery: letisko - hotel - letisko, ubytovanie: 8 nocí, stravovanie podľa popisu ubytovania, služby poľského sprievodcu, balík poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, ďalšie jedlá, ktoré nie sú uvedené v popise stravovania pri každom hoteli, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je v popise hotela uvedené inak) a iné osobné výdavky.

Ostatné:
PANAMA - základné informácie
Vízum
Obyvatelia SR môžu cestovať do Panamy na základe platného cestovného pasu (platí dohoda o bezvízovom styku po dobu 90 dní), dokument musí byť platný po dobu 6 mesiacov od plánovaného dátumu návratu. Každý turista by mal mať so sebou minimálne 500 USD na výdavky počas pobytu.

Čas
- 7 hodín oproti času v SR

Mena
1 Balboa (B) = 1 USD. V obehu sú mince Balboa a americké doláre. Neexistujú bankovky Balboa, len dolárové bankovky.

Elektrina
110 V / 50 Hz (v hlavnom meste 120 V). Je potrebné mať so sebou zástrčku s dvoma plochými vodorovnými kolíkmi.

Telefóny
Systém mobilných telefónov nie je kompatibilný so systémami v Českej republike. Väčšina hotelov má sieť Wi-Fi, ktorá umožňuje spojenie s ČR.

Prepitné
Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä o vodičoch na výletoch, pre taxikára a pre čašníkov v reštauráciách.

Orientačné ceny
Jedlo v reštaurácii cca 3,5 B, 2 l vody cca 2 B, pivo v krčme cca 2 B.

Odlety
Odlety z Varšavy. Zraz na letisku F. Chopina vo Varšave, pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady.

Panama
Tropické podnebie, exotická a očarujúca krajina, bujná vegetácia - to sú len niektoré z pozitívnych aspektov tohto štátu. Panama je malá krajina, štyrikrát menšia ako Česká republika, ktorá je mostom medzi Tichým oceánom a Atlantikom. Nachádza sa na úzkom pruhu zeme a spája Severnú Ameriku s Južnou Amerikou. Je jednou z mála krajín na svete, kde možno v rovnaký deň obdivovať východ slnka nad Atlantikom a západ slnka nad Tichým oceánom. Cesty spájajúce oba brehy je necelých 80 km dlhá.
Panama je známa vďaka Panamskému prieplavu, ktorý umožňuje cestovanie zo západu na východ Ameriky. V roku 2016 boli dokončené práce na jeho rozšírenie a prehlbovanie. Boli pridané nové stavidlá, po ktorých sa budú môcť plaviť lode naložené až 14 tisícami štandardnými kontajnermi, čo je takmer trikrát viac ako teraz. Stavidlá sú otvorené aj pre návštevníkov. Na vyhliadkových terasách možno obdivovať obrovské lode stúpajúce alebo klesajúce na úroveň Gatúnského jazera. Na druhej strane kanála - v Colón vznikla druhá najväčšia bezcolná zóna na svete.
Táto krajina je neobvyklou zmesou modernity a divokej prírody. Iba 10 minút od moderného hlavného mesta plného mrakodrapov nájdeme dažďový prales obývaný neuveriteľným množstvom vtákov. Rozmanitosť ... to slovo najlepšie vystihuje túto malú krajinu. V Paname žije viac druhov vtákov (967) ako v Kanade a Spojených štátoch dohromady, pretože tadiaľ vedie trasa vtáčej migrácie. Iné druhy žijú na pobreží Atlantiku a iné v Pacifiku. Netreba strácať čas dlhými prejazdmi k ekologickým rezerváciám a národným parkom, ktoré predstavujú 30% rozlohy krajiny.
Panama je miestom, kde sa história stretáva s modernosťou. Zo starého mesta (na zozname UNESCO) sa rozprestiera nádherný výhľad na štvrte plné mrakodrapov. Práve tu je najviac stavieb v Južnej Amerike presahujúcich výšku 200 m.
Ďalším plusom sú dlhé piesočnaté pláže nachádzajúce sa na pobreží krištáľovo čistej vody Tichého oceánu a na mnohých ostrovoch. Kultúrne bohatstvo, chutné miestne jedlo a mnoho druhov zvierat - to všetko na Vás čaká v tejto slnečnej, tropické zemi!

Playa Blanca
Playa Blanca sa nachádza dve hodiny jazdy od hlavného mesta Panamy. Je známa, ako názov napovedá, vďaka bielemu piesku, ale tiež vďaka najpríjemnejšej tropickej klíme v krajine. Táto oblasť sa môže pochváliť najväčším počtom slnečných dní v roku a nízkymi zrážkami. Dlhá široká pláž a pokojné vody Pacifiku sú ideálnym miestom na oddych a prechádzky, ale aj tí aktívnejší tu nájdu niečo pre seba: vodné športy (kajak, jet sky, rybolov), šnorchlovanie a dokonca aj romantické jazdenie na koňoch po pláži. Playa Blanca sa nachádza neďaleko rybárskej dediny Farallon, v ktorej je možné ochutnať chutné ceviche (surová ryba alebo morské plody marinované v limetkovej šťave podávané s cibuľou) a vyprážané čerstvo ulovené ryby.

El Valle de Anton
Hodinu jazdy od Playa Blanca sa nachádza známe horské mesto El Valle, ktoré leží v prehistorickej vyhasnutej sopke. Táto oblasť je plná bujnej vegetácie a práve tu sa nachádza takzvané Valley of Trees, známe vďaka pravouhlým alebo štvorcovým kmeňom bavlnených stromov. Táto oblasť je známa vďaka veľkému množstvu zvierat, vrátane endemických druhov zlatých žiab (Atelopus Zetek). Hlavným lákadlom mesta El Valle je miestny trh, ktorý sa koná v nedeľu, kde vedľa ovocia a zeleniny možno kúpiť ručne vyrobené sochy, hojdacie siete a keramiku.

Panamský prieplav
Cez 80 km dlhý Panamský prieplav je najznámejšou skratkou sveta. Spája západnú časť Ameriky s východnou, aby bolo nutné oboplávať okolo kontinentu. Samotná cesta kanálom trvá od 24 do 30 hodín a skracuje cestu o 8 tisíc námorných míľ! Nezabudnuteľný zážitok nám poskytne veľa lodí a historické zaujímavosti týkajúce sa stavby tohto femorálneho projektu.

Casco Viejo
Casco Viejo bolo postavené v roku 1673 a je historickým centrom Panamy. V roku 1997 bolo zapísané na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Mesto uchvacuje svojimi bohatými kultúrnymi hodnotami a prvkami všadeprítomnej histórie. K hlavným atrakciám patrí: El Palacio de las Garzas, oficiálne sídlo prezidenta Panamy; početné kostoly, múzeá a divadlá. Pre milovníkov zážitkov pouličná ukážka tanca salsa, početné občerstvenia v neďalekom supermarkete rýb.

Ostrov Saboga
Jeden zo šesťdesiatich ostrovov, ktoré patria do "perlového súostrovia". Cesta loďou z Panamy trvá cca 1,5 hodiny. Na mieste na nás čaká skutočný raj v najdokonalejšom slova zmysle! Očarujúce piesočné pláže, krištáľovo čistá voda a bujná tropická vegetácia vyčarí úsmev na tvári každého návštevníka! Na mieste možnosť zapožičania kajaku alebo možnosť šnorchlovania.

Vulkán Barú
Ste pripravení na jedinečnú prehliadku najvyššieho vrcholu Panamy, ktorým je vulkán Barú? Pozývame Vás na cestu pásmom Cordillera de Talamanca k prehliadke vyhasnutého sopečného krátera! Posledná erupcia nastala okolo roku 1550. Oblasť nachádzajúca sa okolo sopky je Národným parkom "Volcán Baru". Vďaka úchvatným výhľadom, úžasným príbehom a početným miestnym zaujímavostiam zostane tento deň navždy v našej pamäti!

Výlety po okolí:
Na návšteve u indiánov kmeňa Embera Drua
Je to vzrušujúci výlet do dažďového pralesa, počas ktorého kanoe preplavíme po rieke Chagres do rovnomenného národného parku, kde sa nachádza dedina obývaná indiánskym kmeňom Ember. Indiáni Ember kultivujú tradície svojich predkov, maľujú svoje telá, vytvárajú špecifické kostýmy; ich tradície možno vidieť aj v tankoch a rituáloch. Počas výletu sa tiež prejdeme k vodopádu skrytému v džungli, kde si môžete vychutnať osviežujúci kúpeľ. Cena cca 110 USD

Panama City a Panamský prieplav
Panama City je mestom kontrastov - koloniálne usadlosti a úzke uličky historickej časti hlavného mesta tu susedia s mrakodrapmi ultramoderného centra. Počas celodenného výletu spoznáme všetky tváre tejto mimoriadnej metropoly. Prejdeme sa historickou časťou mesta, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO. Následne prejdeme na násyp Amador, z ktorého je možné obdivovať panorámu modernej časti Panama City. Potom prejdeme k Panamskému prieplavu - nezvyčajné morské trasy spájajúce dva oceány. V múzeu u stavidla Miraflores uvidíme, ako sa cez toto úzke hrdlo plavia obrovské lode. Cena cca 112 USD

Gamboa - pre milovníkov prírody
Počas tohto výletu podnikneme plavbu loďou po slávnom jazere Gatun, bez ktorého by Panamský prieplav nemohol existovať. Prechádzame popri "Monkey Islands" (Opičieho ostrova), kde s trochou šťastia uvidíme tieto pekné zvieratá; uvidíme tiež nebezpečné stvorenia, čiže krokodíli. Lanovkou Teleferico prejdeme medzi korunami stromov k rozhľadni, z ktorej možno obdivovať krásne tropické dažďové pralesy, miestnu flóru a faunu a najdlhšiu rieku Panamy - Chagres - siahajúcu do jazera Gatun. Navštívime tiež záhradu s orchideami, žabárium, motýlárium a stretneme sa tvárou v tvár s okúzľujúcimi leňochmi.
Cena cca 150 USD

Plavba Panamským prieplavom
Je to najlepší spôsob, ako spoznať túto najväčšiu skratku sveta z úplne iného uhla pohľadu. Počas päťhodinovej plavby cez úsek Panamského kanála uvidíme najdôležitejšie miesta, ako napr. Corte Culebra, Most storočia alebo Most Amerík, ale aj pocítime, ako je naša loď spúšťaná alebo zdvíhaná v plavebných komorách Miraflores a Pedro Miguel.
Cena cca 175 USD

Od Atlantiku po Pacifik - Panama Express
Počas tohto výletu sa ešte lepšie zoznámime s karibskou tvárou Panamy, čiže jej severnou časťou ležiacou pri Atlantickom oceáne. Navštívime mestečko Portobelo, založené Španielmi v 16. storočí, ktoré je známe svojím opevnením zapísaným na zozname Svetového dedičstva UNESCO a sochou Čierneho Krista obklopenou obrovským uctievaním. Následne panoramatická prechádzka cez Colón - po hlavnom meste druhé najvýznamnejšie mesto Panamy. V centre pre návštevníkov Agua Clara uvidíme nové stavidlá Panamského prieplavu a dozvieme sa trochu viac o jeho rozšírení dokončenom v roku 2016. Vyvrcholením našej cesty bude prechádzka najstaršou transkontinentálnou železničnou traťou na svete, ktorá spojila Atlantický oceán s Tichým oceánom (cca 1 hodina jazdy). Cena cca 165 USD

Anton Valley - mestečko v kráteri
Anton Valley je mestečko ležiace v druhom najväčšom, vyhasnutom sopečnom kráteri na svete. Obľúbené je najmä medzi obyvateľmi Panamy, ktorí sem prichádzajú na víkendové pobyty a utekajú od mestského ruchu. Počas výletu navštívime najväčší trh v Paname s miestnymi remeslami, množstvom tropických kvetov, ovocia a zeleniny. Prejdeme sa tiež tropickým lesom k najvyššiemu v oblasti vodopádu El Chorro Macho. Následne navštívime záhradu El Nispero, v ktorej budeme obdivovať rôzne druhy zvierat a vtákov z celého sveta. Cena cca 64 USD

Canopy Adventure - zjazd na lanách
Pre milovníkov dobrodružstva a tých, ktorí hľadajú nové výzvy, odporúčame adrenalínový zjazd na lane v tropickom lese. Vydajte sa na cestu medzi vrcholmi stromov a po celú dobu pozorujte faunu a flóru tropického lesa z jedinečnej perspektívy. Vybavenie a techniky používané inštruktormi sú vyvíjané speleológmi a horolezcami. Zjazd na lanách je realizovaný v blízkosti veľkolepého vodopádu El Chorro Macho v Anton Valley. Cena cca 115 USD

Shopping v Albrook Mall
Pozývame do nákupného raja - najväčšieho nákupného centra v Centrálnej Amerike!
Mall Albrook na okraji Panama City je nákupnou galériou v americkom štýle s rozlohou 38 ha, kde nájdeme niekoľko stoviek obchodov známych značiek a všetky druhy výrobkov.
Cena cca 25 USD

Upozornenie! Vyššie uvedené opisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov. Výlety sú komentované v poľštine (pri min. 15-20 osobách v závislosti od výletu). Ich organizátorom nie je Rainbow Tours, ale miestna cestovná kancelária, ktorá ručí za kvalitu služieb. Zostavuje tiež ich program, ceny a termíny odchodov. Delegát je iba sprostredkovateľom pre prihlásenie sa na fakultatívne výlety. Nie je možnosť platby kreditnou kartou.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »