Silvester na Azúrovom pobreží

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1060728
Cena od: 315 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

28.12.2019 6 dní 315 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.deň, 28.12.2019 - odchod zo Slovenska v poobedných hodinách, nočná jazda cez Rakúsko a Taliansko.

2.deň, 29.12.2019  - ráno príchod do mesta Cannes, mesta filmových nadšencov a hereckých celebrít. Hlavne počas filmového festivalu sa tu stretnú tie najslávnejšie celebrity filmového sveta , či práve vychádzajúce filmové hviezdy. Pešia prehliadka mesta: hrad, festivalový palác, uličky starého mesta s reštauráciami a kaviarničkami, prechádzka po rušnej triede La Croissette. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli a nocľah.

3.deň, 30.12.2019 - raňajky, presun do St. Tropez, ktoré je jedno z najznámejších letovísk na Azúrovom pobreží. O slávu tohto mesta sa zaslúžila známa herečka Brigitte Bardot filmom „A Boh stvoril ženu a legendárny Luis de Funes. Nasleduje návšteva mestečka Port Grimaud, ktoré je nazývané francúzskymi Benátkami pretože väčšinu ulíc tvoria vodné kanály. Presun do Antibes, mesta plného umenia, ktoré sa spája s tvorbou slávneho Pabla Picassa. Mesto leží medzi dvoma zátokami, kde pobrežie stráži stará pevnosť zo 17. storočia a prekrásny jachtársky prístav. V podvečer presun do hotela, nocľah.

4.deň, 31.12.2019  - raňajky, presun do Grasse, ktoré sa považuje za hlavné mesto výroby parfumov. Mesto, ktoré je domovom ruží, levandule a jazmínu, ktoré je od 16. storočia svetovým centrom kozmetiky. Krátka prechádzka historickým centrom s katedrálou. Návšteva „voňavkárskej kuchyne s medzinárodným múzeom parfumov v ktorom nájdeme rôzne prístroje, flakóny, objasníme si techniku výroby parfumov. Mestečko je čarokrásne vyzdobené počas vianočného adventu. Podľa časových možností zástavka nad Monacom v malej horskej dedinke Eze s nádherným panoramatickým výhľadom na celú riviéru. Príchod do Monaca, prehliadka Silvestrovského Monackého kniežatstva, v ktorom žije rod Grimaldiovcov, ktorý je najstarším vládnucim rodom na svete. Prehliadka katedrály, radnica, Oceánografické múzeum, Kniežací paláca, presun pešou prechádzkou do Monte Carla kde si pozrieme najslávnejšie európske kasíno v ktorom si môžete aj počas Silvestrovského večera vsadiť na ruletu. Pre priaznivcov Formule F1 bude isto zaujímavá pešia prehliadka okolo trate formule F1. Osobné voľno na večerné posedenie a privítanie Nového roka na námestiach Monackého kniežatstva. Možnosť skvelého občerstvenia v prístavnej časti Monackého kniežatstva, kde je široký výber stánkov s lahôdkami. O polnoci privítanie Nového roka s obrovským ohňostrojom a ruským kolesom. Novoročná zábava v uliciach Monaca. Odchod z Monaca cca 01,30 - 02,00 hod. na hotelové ubytovanie, nocľah.

5.deň, 1.1.2020  - raňajky, presun do mesta Nice, najväčšieho mesta na Azúrovom pobreží s najznámejšou Anglickou promenádou, ktorá je prezývaná - Zátokou anjelov. Prehliadka starého mesta s typickými úzkymi uličkami, ktoré sa od 18. storočia zmenili len minimálne (Námestie Massena, Opera, katedrála Sv. Reparáty, hradná pevnosť s parkom, vodopádom a vežou Tour Bellanda, soľný trh, starý prístav a iné). Popoludní návšteva vianočných trhov v cente Nice, kde môžete ochutnať vznikajúce ovocie, syry, nakúpiť si skvelé provensálske bylinky, marseillske mydielka, suveníry a môžete ochutnať miestne kulinárske špeciality, ktoré zanechajú vo Vás nezabudnuteľný zážitok. Vo večerných hodinách tranzit späť na Slovensko.

6.deň, 2.1.2020  - príchod na Slovensko v poobedňajších hodinách.

Zmena programu vyhradená.

V cene je zahrnuté:
- doprava luxusným autobusom
- 2 x noc v hoteli, štandard 2 - posteľové izby, vlastné sociálne zariadenie
- 2 x raňajky v hoteli
- návšteva a prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu
- batožina do 25kg / osoba
- povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Zb.z.

V cene nie je zahrnuté:
- príplatok za jednoposteľovú izbu ( 60 € )
- komplexné poistenie (možnosť poistiť sa cez CK)
- Oceánografické múzeum 14 €, Jardin Exotique v Eze 6 €, plavba loďou v Port Grimaud 5,50 €, Picassovo múzeum 6 €
- prípadné vstupy do múzeí, iné pamiatky, atď. (individuálne)
- odporúčané vreckové 100  €
- miestenka v prvej polovici autokaru 5 €

Poznámka

Upozornenie: na území niektorých miest pobytu vo Francúzsku je zavedený poplatok za ubytovanie. Uvedený poplatok sa vyberá na mieste v hotovosti od každého klienta, ktorý prenocuje na území mesta na, ktoré sa vzťahuje tento zákon o platbe pobytovej taxy. Jeho výška je 1 alebo 2 EUR /osoba/noc podľa kategórie hotela.
MIESTA ODCHODU BEZ PRÍPLATKU: BRATISLAVA - parkovisko za športovou halou Pasienky. 
MIESTA ODCHODU S PRÍPLATKOM 10€ : Piešťany (PN), Nitra(NR), Trnava(TT)
Nástupné mestá sa budú realizovať až pri naplnení minimálneho počtu 10 účastníkov z jedného nástupného miesta.
DOPRAVA: LUXUSNÝ AUTOBUS Mercedes/Bova (klimatizácia, občerstvenie, WC, DVD)

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »